Definede Yengeç İşareti

Definede yengeç işareti: Birçok uygarlıkta yengeç simgesi farklı anlamlar ve farklı amaçlar için kullanılmıştır. Ancak Bu kullanım amaçlarının tek bir ortak yönü vardır. O da tehlike ve uyarıcı anlamına gelmektedir. Aynı zamanda tılsım, sihir ve büyü kullanılan bir alanı da temsil eder. Medeniyetlerle dinsel hiç bir bağı bulunmaz. Bazı uygarlıklarda avcılıkla bağlantılıdır.

Büyü yapılan bir alan içerisinde suyun bulunması yengecin doğasıyla özdeştir. Elimizde bulunan bu bilgiyle işaret çözümlenirken akarsu, göl, bataklık veya göletin araştırılması kaçınılmazdır. Suya yakın olan bölgelerde, kaya aralarında dikkatlice arama yapılmalıdır. Makinamız varsa daha hızlı sonuca ulaşabiliriz.

Tehlikenin çok yakın olduğu anlamını da verilmiş olabilir. Yengeç sembolü ile gömü(define) saklantının değirmen arkları içinde olabilmektedir. İşaret büyük ise ve üzerinde haç varsa bu durumda işaret genellikle bir kapak olur. Elde edilen bilgiler ışığında parası saf altın olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta altınların üzerinde herhangi bir zehir olup olmadığıdır. Önlem almadan bulunan altınlara dokunulmaması gerekir.

Resmin bulunduğu yerde bir kapak da olabilir. Çevrede aramamak gerekir.

Bu bölge taşlık ve tepelik bir alan olduğunda ötürü arama sırasında, çok dikkatli hareket etmek gerekmektedir.

Bazı definecilere göre; yengeç işaretiyle saklanan gömünün, değirmen arklarının içinde olabileceği düşünülmektedir.

Derenin ortasında taşta çizgi yengeç işareti

Kayada yengeç kabartma işareti 8 ayağı var.

Kayada kabartma yengeç işareti 10 ayağı var

 

Kaynak

One thought on “Definede Yengeç İşareti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.