Definede Üçgen İşareti

Definede üçgen işareti, hazinenin yerin altında ya da kayanın içinde olduğunu anlatır. Bulunması zor olan gömülerden biridir.

Oyma ve ya kabartma işaret olması çözüm yolunu değiştirmez. Eş kenar üçgen ise muhakkak yanında yardımcı işaret bulunmaktadır. Eğer yardımcı işaret yoksa olduğu yeri iyi inceleyin eğer üçgende uzun kenar olduğunu göreceksiniz. Kısa kenarlarla uzun kenarı karşılaştırın uzun olan kenardan ölçü alınarak işaretin uç yönüne doğru arama yapılmalıdır.

Üçgenin dar olan bir açısı varsa onun istikametinde araştırma yapılır. Değilse çevrede farklı yapılar aranmalı veya yardımcı işaretlere başvurulmalıdır.

Küçük üçgenlerin bulunduğu kayada ya da taşta üçgenin 50 cm2 alanı çok iyi incelenmesi gerekiyor. Farklı renkte bir bölge var mı diye dikkatlice bakılır. Varsa orada 2. Bir işaret mevcuttur. Bu çözülmüş bir işarettir.

Üçgen işareti eki uygarlıklarda üçgenin kendisi de giriş kapısı olarak kullanılmıştır. Aşağıdaki resimde bunun örneği mevcuttur.

Bazı definecilere göre oyma üçgenin içine su dökülür. Bu oyuklardan giden suyun toprak ile birleştiği yerde üçgenden alınan mesafe derinliği kadar aşağıda oda bulunması mümkündür.

Bu üçgende üçgenin kenarları ölçülür. Ölçülen her 1 cm = 1 adıma çevrilerek kanal istikametine gidilir. Üçgenin derinliği kadar cm yine 1 adım olarak aşağıda kapalı bir oda veya lahit bulunması mümkündür.

Diktörtgen kayada oyma üçgen işareti

Kayada oyma üçgen işareti

Kayada oyma üçgen işareti

Kayada oyma üçgen işareti

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.