Definede U Harfi

Definecilerin karşılaştıkları işaretlerden biride “U” işaretidir. Define işaretlerinin çözümünde işaretler ve çizimler bize hazineye giden yolu göstermektedir. U harfi bir kayada olabileceği gibi insan ya da bir hayvan işareti üzerinde yapılmış olabilir. “U” İşaretleri doğada birkaç şekilde bulunabilir. İnsanın bacak arası “U” şeklinde yapılmış olabilir. Bir yılan U harfi şeklinde yapılmış olabilir. Direk olarak “U” harfi olarak ta yapılmış olabilir. Define avcılarının çok karıştırdıkları şeylerden biride “U” harfini nal işareti ile karıştırılıyor olmalarıdır. Nal işaretinin farkı çivi oymaları olmak zorundadır. Olmaması durumunda bu kesinlikle “U” harfidir. Bunu iyi ayırt etmek gerekir. Ayrıca oyma ve kabartma işaretlerde bu harf şifrelenmiş olabilir. Bunlara çok dikkat etmeliyiz.

Definecilikte U İşaretinin Çözümü

Define işaretlerinde biride V işaretidir. Çözüm olarak “U” harfiyle benzer çözümleri vardır. “V” İşareti genel olarak mağaraları verdiği görülmüştür. “U” İşaretine gelince; eğer işaretteki ağızı yukarı bakıyorsa üst zeminde bir noktada giriş aramanız gerekir. Bu işarette genelde yanında yardımcı bir işaret bulunur. Yardımcı işaretle birlikte değerlendirip yön ve mesafe tespitinde bulunun. “U” harfinin ağzı aşağı bakıyorsa o zaman hazinenin yeri değişir. Bulunduğu kayadan daha alt zeminde bir noktada giriş aramalıdır. Genellikle kapalı 1 mağara habercisidir.

Açıkta bir mağara görünmez, kapatılmıştır. Toprak altından bir odaya vardır. Bu odaya tünel mağarayla ulaşılıyor demektir. U harfinin açık ağzı sağa ya da sola bakıyorsa o zaman açık ağzı istikametinde bir giriş ya da mağara vardır. Bu işaretin yanındaki işaretler size o mağarada ne aramanız gerektiğini ya da ne olduğunu göstermektedir.

Bu işaretin yanındaki işaret bize çevrede kapalı bir mahzen ya da mezar olduğunu söylemektedir. Burada yönü ve mesafeyi belirlemek sizin işareti doğru okumanız ile mümkündür. Bu işaret genelde direk bir kayada “U” harfi olarak bulmak zor. Bir hayvanı tasvir edilmiş ya da insandan tasvir edilmiştir.

Eğer bu işaret yılan şeklinde “U” ise o zaman yılanın anlatmak istediği ilk sıra bunla birlikte “U” harfi son sıradır. Yılan işareti ben bir altın gömüsüyüm ve tuzaklı ve ya zehirliyim anlamıysa “U” harfi ise bak bu açıkağız yönümde mağara var işte oraya git ve oradakileri al demektir.

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.