Definede Tilki İşareti

Definede tilki işareti, defineciler tarafından az görülse de varlığı çok olan önemli define işaretlerinden biridir. İnsanlar tarafından tilki işaretinin şans getirdiğine inanılır. Özellikle geçmişte eğlence yeri olarak kullanılan yerlerde bulunmaktadır.Çok iyi tünel kazdığı için hazinesi de toprak altında gömülmüştür.

Eğer arazide dolaşırken tilki işaretlerinden 1 tanesini bulursanız. En patika yok çevrede bulunan hakim tepeye bakılır. Tilki işaretleri bazen de mezar girişlerinde olabiliyor, Bu işaretlerin mezar girişlerine yapılması anlamı ise ölen kişinin genç ve zengin olduğudur.

Mezar içinde bol miktarda heykel ve eşya olduğunu bilmemize yardımcı olur. Bazı kaynaklara göre tilki işaretinin domuz işaretiyle bağlantısı olduğu da söylenmektedir.

Definede tilki işareti, ölen kişinin 40 yaşından büyük olduğunu anlatır. Bu kişide tilkinin kurnazlığı var olduğu için tilki işareti yapılır. Bu mezar kesinlikle zengin mezarıdır.

Tilkinin malını hiç kimse alamaz çünkü gömdüğü yeri sadece tilki bilir. Kuyruğuna iyi bakın kuyruktan yola çıkarsan ancak mala yaklaşabilirsin bu işarette kuyruk çok önemlidir.

Tilki bazı kültürlerde kutsal hayvan olarak bilinir. Mezarda kutsal eşyalar bulunur her biri birbirinden değerlidir. Bazı definecilere göre tilkinin mezarı hemen arkasında ya da altında bulunmaktadır.

Bu tür işaretler genellikle taşınamayacak kadar büyük kayalar üstün de olur.

Taştan yapılmış heykel tilki

Kayanın üzerindeki taştan tilki heykeli

 

Kaynak

One thought on “Definede Tilki İşareti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.