Definede Tavus Kuşu ve Güvercin İşareti

Tavus Kuşu ve Güvercin İşareti; kadınların ziynet eşyasını işaretidir. Güvecin işaretinin baktığı yönde araştırma yapmalısınız. Eğer yardımcı işaret olarak istavroz varsa gömü mağara içindedir. Mağarayı bulmak için çevrede ikinci bir istavroz işareti daha bulunmalısınız. İkinci istavrozun bulunduğu kaya mağaradadır.

Ördeğin bulunduğu yerde altında üstünde önünde ya da arkasında bir ok işareti varsa ve bu işaret ördeğin baktığı yöne bakıyorsa o yönde araştırma yapılmalıdır.Eğer aynı tara bakmıyorsalar o zaman kuşun baktığı yön araştırılmalıdır.

Ördek kafasını geriye doğru çevirmişse gerisinde araştırma yapılmalıdır. Dere kenarlarında farklı bir taş araştırılmalıdır. Eğer çevrede 2 dere varsa bunların birleşim noktasında ya da suyun içinde dışında farklı 1 taş veya büyük 1 kaya aranmalıdır.

Güvercin, tavuk, kuş, vb. işaretleri genellikle kuşların yumurtlayarak çoğalma özelliğinden dolayı çevrede yumurta şeklinde bir işaret aranmalıdır. Üstü beyaz veya kırmızı olabilir. Yumurtanın içinin bir kısmının sarı olduğu da dikkate alınarak altın çağrışımı yapmalıdır.

Leylek ve benzeri kuşlarsa genelde göçe edenlere özgü olan işarettir. Gömüsü en fazla 5 metre çevresindedir. Ancak nihai hazineye ulaşmak için başka bir işaret olmadığında cihaz ile tespit gereklidir.

Tavus Kuşu: Tavus kuşu kuyruğunu yelpaze gibi açtığında göz göz olan şekillerin her biri arkeolojide mezarları temsil eder. Yok, olmamayı ve ölümsüzlüğü simgeler. Sürekli hayatın imajını sergiler. Genel olarak Hristiyan sembolizmin bir uygulaması olarak bilinir. Tek başına bir mezar veya bir nekropol girişinde bulunabilir.

Evlenmemiş bakire bir prensesin mezarıdır. Prensese ait olan mücevherat ve çeyizi vardır. Varlığı mağarada ya da mahzenin içindedir.

Güvercin: Para ile beraber kadın eşyasını simgeler. Uçan güvercin ölünün şahsi eşyalarıdır. Bilezik, halhal, çeşitli takılar vardır. Çift güvercin ortalarında istavroz var ise bu genellikle mağara ya da işaret ya da istavroz aranmalıdır. Emanet oradadır. Eğer bulunan yardımcı işaretlerin arasında çiçek ve ya istavroz benzeri bir yardımcı işaret yoksa yine karşı duvar veya yakın bir alanda yardımcı işaret aranmalıdır. Emanet kesinlikle güvercinin içinde olmaz sakın tahrip etmeyiniz.

Kayada oyma güvercin işareti güvercinin baktığı yön önemli.

Kayada oyma güvercin resmi baktığı yön defineyi bulmak için önemli. Başının üstünde yardımcı işaret var.

Kabartma tavus kuşu resmi baktığı yön önemli

 

Kaynak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.