Definede Tavuk ve Civciv İşareti

Tavuk ve Civciv İşareti; definecilikle uğraşan herkesin duyduğu işarettir. Bu işareti görmek çok az kişiye nasip olmuştur. Definecilikte çok nadir görülen işaretlerden biridir. Bulunan bazı tavuk ve civciv işaretleri ise kırılmıştır. Bu işareti bulan kişiler başkası da görmesin ya da bulmasın diye kırmayı uygun görmüştür. Parasını da daha alamaz. Tavuk ve civciv işaretleri Ermenilere ait işaretlerdendir. Bu işaretler çok değerlidir. İşçiliği ağır değildir. İşaretin çözümde yine işaretin kendisinde saklıdır. Paraları genelde bölünmüş olur. Buda yine işarette kendini belli eder.

Ana malı almak biraz çaba ve gayret ister. Parça paraların tespitinde civcivlerin ve tavuğun pozisyonu belirleyicidir. Genellikle tavuğun yanındaki civciv sayıları ve pozisyonları işaretten işarete değişir. Bu işaretler genelde kayalarda bulunur. Ermenilerin yaşadığı yerlerin çevresinde karşılaşılır.

Tavuk ve Civciv İşaretinin Çözümü

İlk olarak yapmanız gereken işaretten emin olmaktır. Kuşlar ile karıştırılmamalı tavuk civciv işareti çözümleri çok farklıdır. Piyasada bolca sahte tavuk civciv işareti var. Onlara da sakın ola aldanmayın.

Tavuk Başı: Tavuk başını yerde ya da bir kayada görürseniz mahzen işareti olduğu anlamına gelir. Yerde göreceğiniz tavuk ise hemen o bölgede boşluk tespitinde bulunun o noktada bir yerde girişi de vardır. Bazen tavuk başının bulunduğu kaya giriş olabiliyor. Kaya giriş değilse de toprak altında kapatılmış olabilir.  Kayada tavuk başına rastlarsanız yakında ufak bir mağara vardır. Kapalı mağara da olabilir ya da işaretin olduğu kaya giriştir. Bunlara dikkat etmelisiniz.

Tek Tavuk: Tavuk tek başına ise pozisyonu çözüm için önemlidir. Yere eğilmiş yemleniyor biçimde ise tavuğun yönü istikametinde 6 metre civarında parası vardır. Ayakta ve bir noktaya bakıyorsa baktığı yer muhtemel kayadır parası da o kayanın içerisindedir. Tek ayağını kaldırmış durumda ise orada bir mahzen var demektir. Bunu da boşluk tespiti ile belirlenmesi gerekmektedir.

Tek Civciv: Tek civciv tavuğun sağ kanadı altında ise; kayanın işaretin olduğu yüzüne bakılmaz. Diğer(arka)yüzünde yine kayanın dibinde ya da altında bir mezar bulunmaktadır. Bunun müjdesi olmaz. Yalnızca mezara bakılmalıdır.

Tavuk ve Civcivler: Defineciler tarafından en çok karşılaşılan işarettir. İşaret nadir bulunan işaretler arasında en çok karşılaşılan işarettir. Burada 3 civciv 5 civciv diye anlatmayacağım amaç size her konumda olduğu gibi çözüm mantığını anlatacağım. En başta da dediğim gibi Ermeni işaretlerinden olduğu için biraz şifrelidir. Parası parçalı olduğundan anaparayı bulamasanız da parçalarından payınızı alabilirsiniz. Civciv sayısı sonuca ulaşmak için önemlidir. Biz pozisyonlarından bahsedelim. Kimi zaman civcivlerden biri tavuğun üstünde olur ve bir yerlere bakar bu durumda baktığı yerde bir miktar emaneti vardır. Bazen de arkadaki civciv bir noktaya bakar yine baktığı yerde bir miktar parası vardır. Genelde baktıkları yer kayadır ve parayı kayaya saklanmıştır. Tespitte bulunup parasını almalısınız kimi zaman ise hem tavuğun üstündeki civciv hem de civcivlerin içinden biri ya da bir kaçı farklı noktalara bakarlar bu durumda ise bakan civcivler sayısı kadar parçalı para var demektir. Baktıkları doğrultuda tespitlerini yapmanız gerekir. Şimdi gelelim anaparanın tespitine şunu iyi bilmek gerek ana malı da parça malları da 500 metre içerisindedir. Asla geçmez ve ana mal çözümünde başta da dediğimiz gibi civciv sayısı önemlidir. Bu civciv sayıları sitemizde vermiş olduğumuz sayısal değerlere eş değer karşılaştırmalar yapılarak çözüme ulaştırılmalıdır. Ermeniler rasgele iş yapmazlar, hesaplıdır. Hepsi bunların haricinde bazen civcivlerin baktığı yerde kaya içerisinde gizlenmiş harita çıkar. Bu durumda işiniz hem kolay hem de zordur.

Unutmayalım ki Detektör Ve Diğer Arama Cihazları Yardımcı Ekipmanlardır. Bunlarında Kullanılması Sonuca Daha Yakınlaştırır.

Kayada bulunan kırmızı renkteki tavuk işareti.

Kayada bulunan kabartma 1 tavuk ve 7 civciv

Kayada bulunan 1 tavuk 7 civciv. civcivin biri tavuğun üstünde

Kayda bulunan 1 tavuk ve 7 civciv işareti.

 

Kaynak

 

One thought on “Definede Tavuk ve Civciv İşareti

  1. Merheba hocam.bitane kablumbaga isaretim var nasil resim gondere bilirim?yardmci olurmusunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.