Definede Kalp İşareti

Definede kalp işareti, kalp sembolü birçok defineciye göre cil cil altın anlamına gelmektedir. Kalp sembolleri tek parça olabileceği gibi kalbin üzerinde değişik şekillerde bulunabilir. Parçalara ayrılmış kalplerde olabilir.

1)Bu kalbin ana gövdesinin üst yuvarlak kısmının bir çizgi ile ayrılmış veya çatlatılarak ayrılmış semboldür. Bu şekildeki bir kalp bize değişik mesajlar verebilir. Bunlardan birincisi ölüm tuzaklarıdır. Eğer öneriyi dikkate almazsanız ciddi bir tehlike sizi bekliyordur.

2) Kalbin üzerinde kalbi ortadan ikiye bölen yıldırım, şimşek işareti vardır. Bu işarete çok dikkat edin, yıldırımın yönü tuzak veya tuzakların bulunduğu yeri işaret eder. Bu işaretin gösterdiği yönde araştırmalarınızı dikkatli yapın.

3) Kalbin alt kısmı ana gövdesinden ayrılmıştır. Bu sadece ileride ölüm tuzakları anlamına gelmez. Alt ucunun gösterdiği yönde bu işarete mahsus gizli bir tuzak olduğunu gösterir.

4) Kalp üzerinde bulunan işaretler kalbin ortadan ikiye ayrıldığını, kalbin kırıldığını gösterir. Bu işaret tuzağın yakında olduğu uyarısını verir. İşaret tuzağın yönü ve yeri hakkında herhangi bir bilgi vermez.

5) Kalp sembolü ise bir başka yönü belli olmayan tuzağı gösteren işarettir.

Bazı definecilerin yaptığı yorumlarda işaretlerin ve sembollerin sadece bu kalplerin üzerinde değil, etraflarında da olabileceğini söylemişlerdir. Kalbin işaretinin sağ üst yanındaki yuvarlak kısım kırığın olduğu yönde başka işaretlerin veya tuzağın olabileceğini söylemektedir.

Burada hareket ederken çok dikkatli olmalıyız. Küçük bir nokta ve ya parmak gireceği kadar küçük bir delik bile tuzağın olduğu belirtmektedir. Aynı zamanda el ile bastırılması veya üzerine basılmış küçük bir taş bile tuzağı faaliyete geçirebilir. Bu tuzaklarda genellikle zehirli hava, akrepler, zehirli yılanlar veya su olabilir. Bu tuzaklarda büyük uzun bir boşluktan düşebilir düştüğünüz yerde kazıklar olabilir. Ayağınıza çivi gibi bir şey saplanabilir. Zehirli hava, zehir, su, vb. direkt olarak üzerinize gelebilir.

Bu kalp işaretleri haritalar üzerinde yer alır, işaret olarak gösterilebilir. Hazineye yaklaşıldığında onları bekleyen tuzakları haritayı okuyan kişi anlar ve anlatabilir. Tuzaklar gizlenmiş olan girişin 150 metreye kadar bir daire içerisinde bulunur. Kalp işareti birçok definecinin sevdiği define işaretlerinden biridir.  Değerli mezarlardan bir tanesi ve kadın mezarıdır. Kalp işareti tekse uç noktası mezarı verir. Ancak yanında işaret varsa ona göre çözümleme yapılması gerekir.

Kayada bulunan oyma kalp işareti

Kayada bulunan oyma kalp işareti

Kayada bulunan oyma kalp işareti

Kayada bulunan çizgi kap işareti ve içindeki gemi çapası

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.