Definede Halka İşareti

Halka İşareti; eğer arazide 1 tane halka bulursanız gömünün arazide toprak altına saklanıldığını anlatır. İşareti göz önünde bulundurarak düzlük alanda araştırma yapmalıdır. Eğer birden fazla halka varsa ve halkalar birbirine geçmişse, tehlike anlamını taşır.  Varlığı 1 km alana kadar olan yığmaları anlatmaktadır. Toprağın altında gizlenmiş halka sayısı kadar oda veya mahzen vardır. Birbirine geçmiş halkalar, odalarında birbirine bağlı olduğunu anlatır. Duvarlarda veya bir taş üstüne çizilen halka işaretleri burada tuzakların var olduğunu anlatır. Halka işareti 1 tane çizilmişte olabilir. Birkaç tane halkada olabilir. Tuzakların biri bertaraf edilirken diğer tuzakların çalışabileceğini unutmamak gerekir. Halkanın anlamını ve ne kadar önemli olduğunu o yerin önemi ile açıklamalısınız.

Diğer bir yorum: Bir veya birden fazla olabilir. Her bir halka tuzağa işaretidir. Ayrı halkalar, sırayla; ayrı tuzakların habercisidir. Halkalar ölçülerek uzaklıkları bulunur. Kapalı yuvarlaklar: (0) çoğunlukla ’10’ u simgeler halkalar iççice geçmiş ise sayısı kadar tuzak var demektir. Tuzağın birisi etkisiz hale getirilirken derhal diğerleri çalışmaya baslar. Burada önemli olan tek veya yan yana olan halkalardan yanılmamaktadır. Yunan, Roma ve Ermeni alfabelerinde ‘9-10-70’ gibi sayıların her birini ifade ediyor. İçerideki sayı hangi dönemde yaşadıklarını bildirmektedir.

Daire işareti Halka işareti ya da daire işareti büyük ebattadır. Genel olarak son nokta işaretidir. Giriş altında ya da yan tarafındadır bununla birlikte kapatılmış kuyuların üzerinde de olabilir yine son noktadır. Define işaretleri arasında çözümü en kolayıdır diyebiliriz.

Kayada oyma halka işareti. Düzlük bir alanda yapılmış.

Kayada oyma halka işareti.

Kayada oyma halka işareti. Yanında yardımcı haç işareti.

Kayada oyma halka işareti.

 

Kaynak

36 thoughts on “Definede Halka İşareti

 1. Hey there! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to give it a look. I’m definitely loving the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Wonderful blog and brilliant style and design.

 2. Buying in Bulk vs. Acquiring When You Need: Many Canadian pharmacies offer [url=http://canadianpharmacyonlinestore.com/]http://canadianpharmacyonlinestore.com[/url] ordering medications from canada ed canadian pharmacy discounts on mass acquisitions. Many pharmacies themselves obtain medications wholesale orders from canadian discount pharmacies distributors at very marked down rates.

 3. coronavirus vaccine dog
  [url=http://chloroquine-phosphate-250mg.com/#]chloroquine for coronavirus
  [/url] coronavirus transmission
  chloroquine for covid-19
  – coronavirus xofluza
  coronavirus johns creek

 4. coronavirus real death toll
  [url=http://chloroquine-phosphate-250mg.com/#]chloroquine for covid-19
  [/url] coronavirus zombie
  chloroquine
  – coronavirus shanghai
  4 coronavirus malaysia

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.