Definede Güneş İşareti

Definede güneş işareti, Hititlere ait, bir semboldür. Tapınakların başrahipleri ya da kral veya kral ailesine ait mezardır. Diğer medeniyetlere de Hitit medeniyetinden geçmiştir. Hititlerden sonra kurulan devletlerde kullanılmaya devam etmiştir.

Güneş işareti birkaç şekilde olabilir. Yarım güneş işareti varsa güneşin ilk doğduğu anı simgeliyor. Güneşin ilk doğacağı an aklımıza gelmesi gerekiyor.

Güneş ışınlarının vuracağı noktaya odaklanmalıyız. Güneş işareti mağara ya da kayalık yerde ise güneş ışıklarının vurduğu yerde yani gölgelerden yola çıkarak araştırma yapmalıyız.

Güneş şekli çizilirken, güneş ışınlar çok aralıklı çizilmişse güneş görmeyen yerde araştırma yapılmalı. Güneş işareti sonsuzluğu simgesidir. Tek tanrılığın ilk sembolüdür. Mısır da gündüz tanrısı olan Ra’nın güç, faal olma ve gündüz anlamında anlatılmaktadır.

Altın gömüsünün işaretidir. Bu işarette doğuya bakması gerekir yani güneşin doğduğu. Kayalardaki bulunan gözle güneşi karıştırmamak gerekir. Yarım güneş taç sembolü halindedir. Ayrıca kraliçe anlamına gelen işarettir. Bu sembolün arka tarafında diğer bir deyişle batı tarafında bir mağara girişi aranmalı. Tepsi kadar bir taşın tıkaç olarak kullanılmıştır. Bu taşın bulunması ile girişe ulaşılmış olur.

Güneş işareti tamsa yakın bölgede araştırma yapılmalı, yarım güneş işaretinde ise uzak bölgeyi aramak gerekir. Güneş işareti yarım ise güneşin ilk ışıklarının vurduğu tepeye çıkılmalı bu alanda inceleme yapılmalıdır. Güneş işareti tam ise ışıkların sıklığına göre 10-15 metrede arama yapılmalıdır. Makine varsa bu arama sizin için daha kolay olur.

Kayada bulunan oyma güneş ve ışınları aile mezarı olabilir

Kayada bulunan oyma güneş işareti ve ışınları

Kayada bulunan oyma güneş işareti çok güzel yapılmış

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.