Definede Çıplak Kadın

Definede Çıplak Kadın, kadının elinde bir asa varsa genellikle asanın ucunda haç işareti vardır. Bu kadının baktığı tarafta kilise mahzen giriş kapısı vardır. Kadının yanında güneş, çocuk ya da başka bir insan resmi varsa bu meblağ çok yakındadır. 6-8 metre önünde araştırma yapılmalıdır.

Kadın kayada yontma değil de alçı ile yapılmışsa burası kilisedir. Kilisenin hazinesine çok yakın yerdesiniz demektir.

Çıplak kadın resimi çizgi ya da kabartma resimde ise çıplak kadın varsa kraliçe ya da prenses mezarıdır. Mermerde kabartma çıplak kadın yanında ikinci bir işaret taşır. Bu işaret beline dolanmış ya da omuzundan sarkan bir yılan olabilir. Bu işaret olması durumu da hem mezar hem de çok önemli bir hazineyi anlatmaktadır.

Eğer kadının elinde meşale resmi varsa yanında ikinci bir işaret vardır.

Bu bir tünel, mağara ya da odanın işaretidir. Çift meşale ise iki farklı yerde hazine olduğunu hem para hem de mücevher ve ziynet eşyası demektir. Ancak kadının yanında meşale yön arar işaretin olduğu yerde aramamak gerekir. Kadın işaretinde önemli olan 2 husus vardır:

  1. Kadının bakış yönü
  2. Kadının elleridir

Kadının el yapısını dikkatlice incelemek varlığı almamızda önemli rol oynar.

Hamile kadın: Bazı defineciler hamile kadının karnında altın olduğunu düşünür kadının karnını kırar. Bunu sadece cahil defineciler yapar siz siz olun böyle bir hata yapmayın. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kadının baktığı yerdir. Direk gömüye bakması gibi size 2. işareti de gösterebilir. Kadın gömüleri çok varlıklı olup bir oldukça doyurucudur. Kilisede ve kilise çevresindeki kadın figürleri kayaya resim şeklinde tasarlanmıştır. Buradaki kadının elinde bulunan asa ve gözleri bize varlığın yerini gösterir. Kadının kucağında çocuk varsa bu hamama gösterir.

Başka bir deyişle definede kadın figürleri çıplak, kabartma, oyma, resim olsun hiç fark etmez. Öncelik kadının baktığı yön önemlidir. Bu kadının ellerinde ya da elinde tuttuğu asa, hac, kitap onlara dikkat edilmelidir. Çevrede çocuk kadın resmi olma ihtimali vardır. Kadın çocuğa dönük ama kadının gözleri başka yöne bakar.

Dikme taşta kabartma hamile kadın işareti baktığı yöne dikkat

Kayada kabartma çıplak kadın işareti resmin sol tarafında haç işareti var.

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.