Define Bulmanın En Kolay Yolu

Bir define avcısı ne kadar işaret bilgisi vs. olmasa bile kolayca define bulabilir, definecinin ilk öğrenmesi gereken toprak yapısıdır, eğer toprak yapısı bilginiz varsa hiç işaretten anlamasanız bile define bulma şansınız vardır.

Bakın define aradığınız yerde ilk önce kafanı yere eğeceksin yavaş yavaş toprağa bakarak yürüyeceksin. normal bir dağ doğal olan zemin kayış gibi durur ama define olan yer kazılıp tekrar doldurulduğu için kayış gibi değil daha kaba ve renk farklılığı vardır.

Hem böyle yerleri 20 cm kazdıktan sonra var yok kolayca anlarsın, zaten gerçek defineci 20 cm den fazla kazmaz 20 cm kazdığında var yok %70 kendini belli eder. normal doğal yeri kazdığınızda yer kayış gibi kazma girmez haldedir, buranın dünya kurulalı böyle olduğunu hemen anlarsın, ama kazılıp doldurulan yer öyle değildir toprak mutlaka kaba çıkar buranın daha önce işlem gördüğünü hemen anlarsın.

Zaten bir çok define avcısı bu taktiği uygular, hani ben işaretten anlarım diye gelenler aslında işaret falan çözdükleri yoktur, işaretin çevresini gezer sadece zemine bakar zemindeki kaba yeri buldumu işaret burayı gösteriyor der halbuki alakası yok.

Azda coğrafya bilginiz oldumu iş tamamen kolaylaşır. Şöyleki define yada mezar coğrafyanın neresine gömülür bunu az çok kestirmeniz gerekir. kalkıpta yarmanın dibine mezar koyulmaz, mezar ya öbek yerdedir yada dağın bittiği yerde yani son burunda, mezar için buralara bakarsın define içinse yaşlı ağaç çevresi yada kuyu çevresi gibi yer kaybolmayacak yerlere bakarsın. birde belirgin taş yada kayalar vardır hele 1-2 kişinin kaldırabileceği kadar büyük kaya varsa bu kaya buraya sonradan getirilmişse bunun altına mutlaka bakın pas geçmek yok.

Aslında bu taktik defineden çok mezar bulmaya yarar bir yerde mezar işareti buldun mu bunun mezarı bu çevrededir mezar işaretleri define işaretleri gibi kalk öbür tepeye git yada dereyi aş dikmeyi bul gibi şifreler vermez, mezar işareti varsa mezarı bulunduğu çevrededir. başta dediğim gibi kafanı toprağa eğeceksin gıdım gıdım yürüyeceksin nerede kaba yer var 20 cm dene bak belli olur. burada tam olarak ne tarafa gideceğini bilmiyorsan oda çok basit iş, mezar işaretinin içine su doldur nereden taşar kayayı terk ederse yön orasıdır o yöne doğru kafanı eğ toprağı inceleye inceleye git. hele oyma yanında kanal varsa iş hemen kolaylaştı kanal yön verir kanal boyuna önce bak karşıda ne var nerede mezar olur kafanda canlandır. sonra oralara git toprak yapısını incele dünya kurulalı olan zeminle mezar olan zemin çok farklıdır bunu herkes anlar ben anlayamam demeyin.

Define ararken gene aynı mantık kullanılır aradaki fark define, işaretin yakınında olmayabilir ayrıca 2. ve 3. işaretler bulmanızı söyleyebilir. İşaret bilginiz olsa bile defineye yaklaştığınız zaman toprak bilgisi yine lazım kaçarı yok. define ararken eğer şahıs malı arıyorsanız işiniz daha kolay şahıs malları en fazla 40 cm bilemedin 1 metrede olur bazıları 30 cm den alınır şahız malları kolaydır. şahıs mallarının yanında belli bişey arayın oranın olmayan taşı oraya gelmiş veya hiç biyerde olmayan bir nesne orada yani bunlar ip ucudur bunları anlayarak yorumlayacaksın.

Eğer amatör bir define avcısıysanız bu yazdıklarımı mutlaka dikkate alın profesyonel define avcısıysanız o zaman iş değişir onların hem işaret çözen uzmanları var hemde ellerinde 150 bin tl lik radarlar var herifler arabadan inmeden burada define var mı yok mu tarıyorlar gariban definecinin onlarla aşık atması mümkün değil siz benim yazdıklarımı dikkate alın toprağı iyi etüt edin define bulma şansınız artsın birde şu çubuklara çok tamah etmeyin onlara güvenip yapılan kazılar hep boş adama iyi heyecan veriyor ama neyi çektiği belli değil ki, çekişine bakıyorsun tonlarca altın var gibi kazıyorsun bir şey yok adamın definecilik hevesini kırmadan başka işe yaramaz.

Bazı Define İşaretlerinin Anlamı

2 ayak izi varsa güzel parası vardır üstelik bu ayaklar parmaklı ise birden fazla yerde gömü bulacaksınız.  sağ ayak önüne dikkat edin kaya yontulmuş işte size en önemli yön  bulma tekniği. üstelik sağ altta küçük oyma var  bu şekilde ne tarafa gideceğimizi kolayca anlarız. burada 1 den fazla gömü  varsa öne giden ayağı da takip etmeliyiz, önde siyah taş ve bu taşın üzerinde put varsa işte son nokta burasıdır.

Akrep tehlike işaretidir, yanındaki halkaya bakılırsa burada çok büyük tuzak var, burada çalışma yapacak ekip çok dikkatli olmalı özellikle gece iş başı yapmamalıdır.

civcivli tavuk güzel işarettir, 3 civcivli, 5 civcivli, 7 civcivli gibi farklı modelleri vardır, dikkat ederseniz civcivin biri mutlaka diğerlerinden farklıdır.  bu farklı duran civciv hediye yerini verir, asıl para kümestedir tavuğu takip edin bakalım civcivleri hangi kümese götürüyor.

Bu ermeni işaretidir, burada ermeni mezarı var. çevreye iyi bakın delikli taşlar bulacaksınız deliklerden iyi bakın mezarları görürsünüz.

Kalpte tuzak işaretidir. burada eski köprü varsa kemerlerine bakın, muhtemelen 3 gözlü olur orta göze iyi bakın, köprü yoksa akar su şelale gibi yerler arayın, dikkat edin kalbin yanında başka işaretlerde var sanki kapalı mağaradan bahsediyor.

Açılmış kaya mezar kapısı, yandaki oymaların kanallarına bakın nasıl kapıyı gösteriyor. her zaman deriz kanalları takip edeceksin diye.

Bu üçgenin büyük bir odası var, tek oda ama büyük, bu kayalar arasında girişi olması lazım. üçgenin uzun tarafı iyidir uzun tarafa gidin.

Tavuk ayağı güzel işarettir, hangi parmak tarafına gideceğiniz belli önü murçla belirlenmiş.

Kabartma deve tek hörgüçlü ise boynuna bakılır. boyun tam hilal yapıyorsa buralarda açık mağara olması lazım, yürüyüş istikametine doğru gidin aradığınız oradadır.

Timsah varsa yakında su vardır, suya inin bakalım en tehlikeli duran yer neresi. git tehlikeyi bertaraf et sonra parayı al.

Yılan tılsımını çok yazdık, yılan parasını her adam alamaz. üstünde gezer durur ama alamaz. sağlam ekip sağlam hoca lazımdır.  siz yinede yılan varsa dere vardır bunu bilin yılan dere ilişkisi kurmaya başlayın.

Kaynak

3 thoughts on “Define Bulmanın En Kolay Yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.