3 Adımda Define Bulma

Define aramaya karar vermiş arkadaşların bu 3 evreyi doğru yapması durumunda define bulacağını garanti ediyoruz bunun tecrübelerini yaşadık.

1- Defineciliğin 1. kuralı net işaretler bulmalısınız, bizim için önemli olan var olan olgu durumunda olandır, gözümüzün gördüğü mantığımızın kabul ettiği işaretler. işte bu başlangıç noktamızdır, Bir işaretin hangi dönem ve hangi medeniyete ait olduğunu tespit edemiyorsak bu alanda yeterli bilgiye sahip değilsek teknik özelliklere ve deneyimlere sahip arkadaşlar bulma bu işin en önemli gereksinimidir.

Ön değerlendirme aşamasında bulunduğu coğrafi yapıda define olup olmadığını belirlemek defineci açısından öncelikli bir araştırma konusudur.  Unutmayın-ki bir definecinin araştırma yapacağı ortam dünyanın katı kabuğu dediğimiz üzeri taş ve topraktan oluşan,  dağ, ova, vadi gibi üzeri çeşitli şekillerle biçimlendirilmiş ortamdır. Buna paralel olarak suda bizim için vazgeçilmez bir gereksinimdir, bu tip doğal ortamı oluşturan unsurlar definecilerin bilmesi, tanıması çokta iyi algılaması gereken unsurlardır. Araştırma esnasında dağdaki çobandan aldığınız desteği  şehirdeki bir öğretmenden alamayabilirsiniz.   Burada anlamanız gereken dünyanın katı kabuğu dediğimiz dağ, taş ve vadilerden anlayan kişilerden destek almalısınız bu bizim 1. kuralımızdır. Bu süreçte yapılması gereken iyi bir yüzey çalışması ile içinde bulunduğunuz coğrafyayı tanımak ve yaşanan toplumların geleneklerini bilmemiz gereklidir.  Artık İşaret, coğrafi yapı ve gelenekler üçlemesinden yola çıkarak yer tespitlerine başlamalıyız. Bunun için en az 2 bilir kişi en azda 2-3 gün yüzey araştırma yapması gerekli,  ancak bu şeklide mantıklı tespitler yapabiliriz.

Ek olarak define işaretleri çözümüne başlarken işaretler kendi döneminin şartlarına göre değerlendirilmesine dikkat edin. Uzun yıllar önce yaşanmış olayı bu günün bakış açısıyla ele almanız doğru değildir, Define işaretleri yoruma muhtaç ve olayın yaşandığı tarihi ve toplumun ruhunu taşımaktadır. Sizlerde o ruha ayak uydurup ona göre çözümler üretmeniz gereklidir.

2-  Yukarıda anlatılanları yaptınız fakat define bulamadınız şimdi gelelim B planına:Bu evrede destek alacağınız mekanizmalar define arama cihazlarıdır, dikkat edin yukarıda yazılanların tamamını uyguladığınızdan emin olmadan b planına geçmeyin çünkü bu maliyetli bir destek mekanizmasıdır.

Bu mekanizmadan destek almaya karar vermeden önce güvenilir kaynaklarınız olmalı bilir kişilerin onayı alınmalıdır.  çünkü dedektörler define bulmaz sadece bilir kişilerin tespit ettiği noktaları teyit eder, elinizde bu şekil şüpheli en az 2-3 yer olmadığı sürece dedektöre para yatırmanızı tavsiye etmiyoruz. buda bizim define bulmadaki 2 evremiz, dedektör aldığınızı kabul ediyorum ve hala define bulamadıysanız şimdi 3. plana geçelim.

3-  Defineciliğin olmazsa olmazlarından biri cinler ve tılsımdır, gerekli tüm işlemleri yapan ama sonuca bir türlü varamayan arkadaşların bir çoğu yerin tılsımlı olmasından kaynaklanmaktadır.  şimdi ben size bunlarla nasıl mücadele edeceğinizi anlatacağım.

Öncelikle şunu bilin ki arı bir böcektir, gül bir çiçek iken iblis de bir şeytandır,  sizler insan iken tılsım dediklerimiz de cinlerdir; burada anlamanız gereken karşınızdaki hiç görmediğiniz neler yapabileceğini bilmediğiniz bir varlık.  Burada yapmanız gereken önce insan olduğunuzu unutmayın, yaratılanların en kıymetlisi sizlersiniz önce bunu bilin sonrada Rab-binizi bilin nefsinize hakim olun kendinizi bir anahtar gibi kullanın.

3 harflilerin sizlerden daha üstün bir varlık olduğunu sanmayın, sakın onlardan korkmayın siz sadece Allah ile aranızda sağlam bir bağ kurun sadece Allah-tan korkun bol bol ayetler okuyun.  unutmayın-ki 3 harfliler insan vücudundan geçebilen güçlü bir ateşten yaratıldı bu şekilde sinir sistemimize nüfus edip normal düşünce yapımıza müdahale edebilirler.  Kazı esnasında olmanız gerekenden çok daha sinirli ve stresli olmanız bununla alakalıdır. Bu süreçte hoca desteği alabilirsiniz burada öncelik destek aldığınız hoca ne kadar doğru karar. bu işi egolarını tatmin etmek içinmi yapıyor yoksa çıkan meblağdan pay almak içinmi yapıyor bunu anlayın; yanlış hoca alımı size katkı değil zarar verecektir. Doğru hoca kararı vermiş olsanız bile malı elde etmeniz için öncelik sizin takva sahipleri bireyler olmanız gereklidir, içinizde 1 tane hinayet bile olsa malı almanız imkansızdır yaptığınız tüm çalışmalar boşa gidecektir.

Bu paragrafı bir hikaye ile anlaşılır hale getirelim. 2 arkadaş define kazmaya gitmişler. biri evli 3 çocuk babası diğeri bekar. Kazarken evli olan hep dua edermiş; Allah’ım ben evlendim barklandım çor çocuk sahibi oldum şuradan bir şeyler versen şu arkadaşta  evlense evini yaptırsa çocuk sahibi olsa. Bekar olan ise Allah’ım bende ne var bana para gerek değil şu adamın 3 çocuğu var beni bırak da şu adam için  bir nasip ver diye sürekli kalbinden geçirirmiş. Daha sonra oradan geçen bir çoban bunları görmüş demiş-ki arkadaşlar siz yanlış yerde define arıyorsunuz   herkes definenin dağın diğer yamacında olduğunu söylüyor orada arıyor bu tarafta bir şey yok demiş ve gitmiş. ondan sonra bu 2 arkadaş hiç olmayacak yerden defineyi bulmuşlar.

İşte bu define bulmadaki en büyük etkendir, kalpleriniz temiz değil ise define bulamazsınız içinizde kalbi temiz olmayan varsa yine bulamazsınız. define bulmak için önce doğru kişileri bulun sonra define arayın. Umarım anlatabilmişimdir saygı ve sevgiler bir başka makalede görüşmek ümidiyle esen kalın.

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.