Çubuk Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

SOL EL NEGATİF SAĞ EL POZİTİFTİR – TECRÜBELİ ÇUBUKÇULAR BUNU İYİ BİLİR.

Aramak istediğiniz metalden küçük bir parçayı sağ elinize alınız o zaman bu boşluğun üzerinde gezmeye başlayınız bu elinizdeki metalden varsa çubuklar tam bu noktada çarpı yapar ama iş bunla da bitmez ama şunu açıkça ifade edeyim ki bu piyasada satılan cihazlar ile çubuklar bir olmaz ama kullanmasını bilirsen çubuklardan verim alabilirsin. şu da var çubukların herkeste çalışacağı garanti değildir. Tecrübe sahibi çubukçular arazi gezisinde elindeki çubukları çok fazla kasmamalı dır, çubukları kullanım esnasında çok kibar olmalı sanki elinde çok hassas kırılgan malzeme varmış gibi tutmalıdır.

BAKIR ÇUBUKLARIN DEZAVANTAJLARI

Bakır çubuklar mineralden etkilenir, bazen metal ayırmada yanılmaları vardır, öyle çok uzaktan metal çekimi alamazsınız, çubuğun kafası çok sık karışır bazen ne yaptığını anlayamazsınız. Bu genel görüştür aslında tüm çubukların nereye gittiğini anlamak mümkün değildir.

ÇUBUK KONUSUNA GELİNCE
Pirinç olarak en fazla kullanılacak çubuk 3 lük vede LL şeklinde olmalı kısa kenarı 10 cm uzun kenarı 50 cm
-pirinç arazide hiçbir metali kaçırmaz
-bakır vede diğer metalleri bulduğunda tam çarpı yapar
-gümüş bulduğunda sağ eldeki çubuk dik durur sol eldeki tam metalin üzerinde tam çarpı yapar
-merak ettiğiniz metali bulduğunda çubuklardan sağdaki sola tam döner soldaki çubukta dik olur yani bu çubuklar bunu tam yapar metal ayırmada yüzde seksen tam vurur bu çubuklar bu yazdıklarımı çubuktan anlayan arkadaşlar bunları arazide gömerek denesinler yani hadi çarpı yaptı burası tamam diye bir şey yok arkadalar.
Boşlukta genelde çok büyük oranda soldaki sola sağdaki sağa tam açılım yapsada yanılma ihtimali vardır yani küçük bir boşluğu çok büyük gibi gösterir

  • Değerli arkadaşlar size bir soru; neden arazide sarı olan metalin herkes çekimini alamaz, bu metalin size bazı özelliklerini sıralamak istiyorum
    bu metalin mıknatıslanma özelliği yoktur
  • bu metalin oksidi yoktur
  • toprak üzerine diğer metaller gibi bakır bronz gümüş gibi oksitten oluşan gaz salınımı yapmaz
  • bu metal toprakta uyur
  • hiçbir alan tarama çubukları bunu toprakta çekim yaparak bulamaz
  • öyle işte 3 metrede 4 metrede benim cihazım çeker diyenlere inanmayın, külliyen ve milliyen yalandır.
  • ister vlf ister pi sistem hiçbiri bu metali metrelerce derinliklerde bulamaz. gpr ler sadece yerin resmini çeker, tıpkı doktorların röntgenleri gibi onu okuyabilmekte bilgi ister tecrübe ister.

Bakınız burada metal olarak sarı saçlı kızdan bahsediyorum bu önemli bir bronzu bir bakırı bir gümüşü bulur ama toprakta yatan bu metali bulamaz bu yazdıklarımı tecrübe etmek isteyen araziye gömsün 3 adet bileziği bir denesin yeryüzünde metallere çarpan frekansları yutan tek metal altındır ancak yüzeye yakın olan metalleri yakalayabilirsiniz. Bu konunun yazarı belli değildir yazılanların tamamının doğru olduğu garanti edilemez sadece tecrübe edinilme açısından yayınlanmıştır.

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.