Ağaç Dalıyla Define Arama

Ağaç dalları ile boşluk ve su arama çok eski yıllara dayanmaktadır. Radyestezi bilim dalıdır. Diğer adı sihirli değnek yada su cadılığı  olarak da bilinir,  ağaç çeşidine göre su, boşluk yada altına gittiği söylenir. bunların bir kısmı Y şeklinde hazırlanıp kullanılırken bir kısmı 2 ayrı parça  kesilip kafa kafaya değdirilerek kullanılır.
Amerika’da en sık rastlanan dovsing şeklindeki çubuk yapımıdır bizim anlayacağımız şekil Y şeklidir.  Y şeklinde kesilmiş bir modelin toprak altında bulunan su,  altın, gümüş,, değerli taşlar ve başka objeleri, herhangi bir bilimsel aparat kullanmadan bulma çalışmasıdır.  Amerika’da kullanılan ağaç çeşitleri söğüt, şeftali ve fındık ağaçlarıdır. Buradaki mantık dalların yeni kesilmiş olup,  ölmemek için suya hareket etmesiyle alakalıdır. Tamamen kurumuş bir daldan verim almanız söz konusu olamaz gibi bir teoride mevcuttur. Dal mutlaka yaş yada tamamen kurumamış olması gereklidir.
Ülkemizdeki ağaç dalı tecrübeleri ise delice dediğimiz zeytin dalının altına, dut ağacının-da suya hareket ettiği iddia edilmektedir. Genelde y şeklinde kullanılan bu dallar bazı kesimler tarafından sırça parmaktan daha ince 2 zeytin dalı kesip bunların uçlarına V şekli verip sonra her 2 elindeki dalları kafa kafaya getirerek arama yapar.

Bunun Y lerden farkı ise altına gitmesiyle alakalıdır. altın ne kadar uzak olursa olsun dallar ileri hareket ederek sizi altına  götürür.   Altına geldiğinde ise aşağı doğru hareket eder.
Y çubukla  arama yapan bir kişi ise Y nin çatal uçlarından tutup  alttaki ana dalı yukarı yada yatay pozisyonda kullanmalıdır. Çatalları çok sıkmadan hareket ederken suya geldiğinde ana dal şak diye aşağı pozisyona gelir.
Alt resme dikkat edin Bunu pek kullanan yok denemekte fayda var. tek dalı ortadan yarıp Y şekli veriyorsunuz bu da deneniyor belki de çataldan daha verimlidir. Denemekte fayda var.

Çubuk Yaparken dikkat Edilmesi gerekenler.

İnsanlar tarafından dikilmemiş olan Şeftali, ceviz yada zeytin ağacı kullanın, bu ağaçlar henüz meyve vermemiş olmamalı, meyve verecek kadar yetişkin olmalı..
Sabah vakti şafak sökmeden biraz önce 40 cm den biraz uzun 50 cm den biraz kısa çatallı bir dal kesin. Dalı keserken Şu sözleri sürekli tekrarlayın.
Seni, eloinamiraton, aldonay ve semiplaras adına kesiyorum-ki onlardan sana, H.z. Yakub’un ve H.z. Musa’nın ve Harun’un asalarının sahip olduğu majik nitelikleri ve erdemleri bahşetmelerini ve saklı olanı ifşa etme yeteneği ve gücünü vermelerini diliyorum.

Kaynak

2 thoughts on “Ağaç Dalıyla Define Arama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.